Są obecnie jedną najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej.
(Nie licząc Gdańska, który swoją uchwałą krajobrazową właściwie uniemożliwił ich stosowanie).

 

W standardzie wykonujemy:

  • zagrzewanie brzegów banerów celem ich wzmocnienia,
  • nabijanie oczek (remizek) co ok. 50 cm,
  • zgrzewanie do dowolnego formatu.

Na życzenie możemy również zgrzać tunele, nietypowe kształty, wgrzewamy linki stalowe itd.

Banery swoją popularność zawdzięczają:

  • niewielkim kosztom,
  • atrakcyjnemu wyglądowi (reklama nadrukowana w pełnym kolorze),
  • łatwości montażu, a więc i ceną z tym związaną,
  • prostocie transportu,
  • dodatkowo banery mogą być drukowane, a następnie zgrzewane do dowolnie dużych formatów.

 

Rodzaje banerów:


Frontlit PCV

Baner 510 g mat i połysk – materiał plandekowy. Bardzo wytrzymały na rozerwania, rozdarcia, odporny na wilgoć, UV, niską i wysoką temperaturę. Stosowany do druku jednostronnego.

Blockaut

Blockout – posiada specjalną czarną wkładkę co uniemożliwia prześwitywanie grafiki zadrukowanej z drugiej strony. Stosowany do wykonywania banerów obustronnych czasem roll-up-ów.

Mesh

Baner którego zaletą jest przepuszczalność powietrza i światła. Daje to możliwość tworzenia dużych powierzchni reklamowych i umieszczania ich na elewacjach bez obawy zerwania przez wiatr, użycie siatki powoduje znaczne zmniejszenie efektu „żagla”. Znajduje swoje zastosowanie w wydrukach zawieszanych na rusztowaniach, na przeszklonych elewacjach budynków, na scenach koncertowych czy imprezach sportowych.

Solid

Podobny w swojej konstrukcji do baneru Block-Out, jednakże o dużo większej gramaturze (co zapobiega zawijaniu się brzegów) i gładkiej powierzchni. Stosowany do druku na roll-up-y.

Backlight

O jednolitej strukturze i dobrej przepuszczalności światła, stosowany do reklam podświetlanych wymagających małego ciężaru własnego.

Odblaskowy

Banery odblaskowe są idealnym rozwiązaniem stosowanym przy tworzeniu tablic kierunkowych, reklam przydrożnych oraz każdej innej reklamy, która ma być widoczna przez całą dobę.Banerów odblaskowych nie należy mylić z banerami typu backlight, które przepuszczają światło i są często stosowane jako lico kasetonów reklamowych.
Banery odblaskowe odbijają światło dzięki specjalnej powłoce, którą pokryty jest materiał, na którym dokonywany jest nadruk. Banery te świetnie sprawdzają się w naszych warunkach pogodowych, pozwalając na kontakt z reklamą nawet po zmroku.
Banery odblaskowe są cięższe niż tradycyjne banery typu frontlight, ale też są one zdecydowanie bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Jest to możliwe dzięki dodatkowej warstwie odblaskowej, pokrywającej winylowy podkład banerowy.
Odblaskowa wersja banerów idealnie sprawdza się jako banery informacyjne między innymi dla restauracji, moteli i pensjonatów. Z banerów odblaskowych korzystają również zakłady wulkanizacyjne, serwisy samochodowe, składy materiałów budowlanych czy stacje paliw. Banery odblaskowe zdają egzamin wszędzie tam, gdzie pada na nie źródło światła – dlatego zdecydowana większość z nich ustawiana jest przy drogach, na ogrodzeniach i murach budynków oraz jako reklama wolnostojąca, rozpięta na konstrukcjach stalowych.
Dzięki odbijającej światło odblaskowej powłoce widoczna jest cała powierzchnia baneru.

Dodaj komentarz